Vahel kohe kogunevad mõtted ja tahavad saadad üles kirjutamist, vahel keegi palub kirjutada mõne ülevaate ning mõnikord võib juhtuda ka, et õpinguteks tuleb artikkel kirjutada. Nii need lood aastal 2020 kokku said. Viis lugu on igal juhul parem kui mitte ühtegi lugu ning see on eesmärk, mida järgmisel aastal korrata või siis pigem ületada.
Lasteaednik eesliinil, 03.04.2020 Tartu Postimees
See lugu sündis küll lihtsalt, need mõtted olid mu peas olemas ning vormistamine käis kiirelt. Lugu on ka saanud kõige enam jagamisi ja tagasisidet. Usun, et see ajastus oli õige ning lasteaednikud vajasid tuge ja tähelepanu.
On aeg neljapäevaseks koolinädalaks, kaasautor Lauri Läänemets, 24.05.2020 Õhtuleht
See lugu sai alguse ühest mõnusast Zoom-kohtumisest sõpradega, kus nagu ikka arutasime Eesti elu ja tuleviku üle. Mulle meeldib, et loos on põimunud haridusuuendused ja regionaalpoliitika, mina keskendusin loos haridusuuendustele ning seega sain selle esitada ka ühes õppeaines kodutööna, kus ülesandeks oligi haridusteemalise artikli avaldamine. Tore kogemus oli kirjutada seda lugu koos Riigikogu liikme Lauri Läänemetsaga, kelle jaoks on haridused ja regionaalpoliitika teemad väga olulised. Loole on vähemalt kord hiljem viidatud ühes teises artiklis- seega kõnetas!
Välgutabamus ehk kuidas edendada ettevõtlikku vaimu, kaasautor Kertu Vuks, 12.06.2020 Tartu Postmees
Ühel järjekordsel arutelul (meil neid õnneks ikka on) Kertuga jõudsime me ideeni kirjutada koos lugu, kus me saime ühendada ettevõtluse ja hariduse valdkonna ning keskenduda ettevõtlikkuse õpetamisele. Mind inspireeris väga õppeaine „Ettevõtluspedagoogika“ ning Kertu on eest vedanud noorte äriideede projekti „Välk“. Kokkuvõttes loodan, et lugu julgustab ja inspireerib õpetajaid veelgi enam ettevõtlusõppega tegelema.
Valdkondade lõimimise head kogemused Elva vallas, Sotsiaaltöö, 23.09.2020
Selle loo ma kirjutasin ajakirja Sotsiaaltöö palvel, et anda ülevaade sellest, kuidas me Elva vallas sotsiaaltöö valdkonnas oleme tegutsenud ja milliseid häid lõimimise kogemusi meil on jagada.
Väikekoolid kui mõjusad haridusuuenduse eestvedajad, 14.10.2020 Tartu Postimees
Lugu, mille puhul ma tundsin, et keegi peab väikekoolide eest välja astuma, sest erinevatel kohtumistel ja erinevates artiklites räägitakse tihtilugu sellest, et kui kooli pidajad korrastaksid oma koolivõrgu (loe: paneksid väikekoolid kinni), siis on rohkem ressurssi, et haridusse panustada. See kindlasti ei ole vale lähenemine, kuid kusagil on ju piir? Me tahame ju, et elu oleks kõikjal Eestis, me tahame, et lapsed saaksid hea hariduse ja väikekoolides on võimalik individuaalselt läheneda ja igas lapses tema talendi üles leida.
Lisaks ilmus väikekoolide teemal podcast kanalis Teistmoodi Tulevik, kus me arutasime Lauri Läänemetsaga, miks peaks väikekoolide eest seisma.