Elva valla sünnipäevakõne

Pidasin Elva valla 1. sünnipäeval peokõne!

Head peolised!

Tere tulemast Elva valla esimesele sünnipäevapeole Rannu rahvamajja, Elva kõige suuremasse rahvamajja. Just siin saalis toimus 2016. aasta novembris Elva vallaks ühinevate kultuurikollektiivide merekultuuriaastale pühendatud ühiskontsert ning sama aasta detsembrikuus allkirjastati vabatahtlikult ühinemisleping.

Esimene Elva valla aasta on olnud pöörane, õpetlik, põnev.  Me oleme teinud väga palju head tööd ja uskuge mind, väga, väga palju tööd seisab veel ees. Elva vald on jätkanud traditsioone, kuid algatanud ka palju uut. Võtame keset sünnipäeva lõbu ja kära ühe hetke, et vaadata tagasi möödunud aastale ja tunda uhkust kõige üle, mida on tehtud.

Ma ei taha täna õhtul hakata rääkima arvukatest õigusaktidest, kordadest, eelarvest, mis on ühtlustatud või muust bürokraatlikust. Aga üle-ega ümber ei saa minna meie arengukava koostamise protsessist, mis kaasas lasteaia- ja koolilapsi, kõiki piirkondi, ideid koguti koosolekutelt ning isegi laulukoori ja tantsurühma proovidest. Me viisime läbi Hullude Ideede Seminari! Meil on olemas visioon ja eesmärgid, kuhu edasi.

Me olem tunnustanud esimest korda meie valla noori tegijaid, ettevõtjaid, õpetajaid, kuld- ja teemantpulma tähistavaid paare, me oleme andnud Elva valla hõbelusika kätte xxx beebidele. Me oleme üksteise paremaks tundmaõppimiseks toonud kokku Elva Elamusfestivalile ettevõtjad ja vallaelanikud. Me oleme kolmel korral tulnud kokku külaaktivistidega kärajateks. Meil on loodud võimalused tegevus- ja projektitoetuste taotlemiseks, et toetada meie inimeste omaalgatust. Me oleme uurinud oma elanike rahulolu ja teeme seda kohe jälle.  Meil on olnud visioonipäev laste ja perede heaolu toetamiseks. Meil on valitud Elva noortevolikogu. Meil käib aktiivselt koos ettevõtjate mentorklubi. Me oleme pidanud maha nii valla visioonikonverentsi kui ettevõtluskonverentsi. Meie vallas toimuvad aastas kolmed kohvikutepäevad- Rõngus, Rannus ja Elvas. Puhja mainimisest on möödus sel suvel 600. aastat. Meie vallas toimusid jaanituled rohkem kui kuuel lõkkeplatsil. Me disainisime elva linna päevakeskuse teenust sotsiaalse innovatsiooni laboris. Meie kultuurikollektiivid on korraldanud juubelikontserte. Meil käis külas Eesti Vabariigi President.

Usun, et eelseisev aasta tuleb sama põnev ja uusi algatusi täis, kui esimenegi. Muideks, meie ühine laps- Elva vald on sündinud Skorpioni tähtkujuks, oleks valimistulemused päev varem välja kuulutatud, oleks tegemist Kaaludega. Mida siis horoskoobihuvilistele öelda Linda Goodmani vahendusel? Skorpion suudab täide viia peaaegu kõike, mida ta tahab. Kui ta midagi üliväga tahab, lakkab see otsemaid olemast paljas unistus. Skorpion võib olla nii poliitik või televisioonitäht või matusebüroo juhataja või baarimees, kuid tähelepanuvääriv on asjaolu, et ta suudab mis alal töötades oma võistlejatest peajagu üle olla. Elva valla eesmärk saab olla ainult ja ainult- olla parim elu- ja ettevõtluskeskkond Eestis.

Tänane pidupäev toob meie ette Elva valla kultuurikollektiivid ja kontsert tuleb põnev, sest lavale astuvad väga erinevad esinejad. Näha saan kõhu-tänava ja rahvatantsu, lõõtsa ja kitarrimängu, soolo, koori ja ansamblilaulu. Ja esinejaid on igast valla piirkonnast. Nautige kontserti!

Soovin teile Fantastilist! Hämmastavat! Erilist! Imelist! Uskumatut! Suurepärast! Toredat! Põnevat! Oivalist! Säravat! Meeldejäävat! Elva valla esimest sünnipäeva!

 

Leave a Reply

Address
304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Work Hours
Monday to Friday: 7AM - 7PM
Weekend: 10AM - 5PM