Ministrid Elvas

Elva linna külastasid täna tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski ja kultuuriminister Indrek Saar. Elva gümnaasiumiõpilastele pidas loengu Euroopa Parlamendi liige Marju Lauristin.

Hommikul kohtus minister Jevgeni Ossinovski Elva Haigla juhtkonnaga, kus me rääkisime väikehaiglate tulevikust ning tervisekeskustest. Arutelul piirkonna tervishoiu- ja sotsiaaltöötajatega tuli jutuks nii alkoholi- kui tubakapoliitika, arstide palgatõus. Rääkisime laste ülekaalulisusest ning toitumisnõustamisest, apteekide kaasamisest tervisedendusse, perearstide tööst, rahvatervise ennetustegevusest, omastehooldusest ning sellest, kuidas tihtilugu jäävad just eakad patsiendid tervishoiu- ja sotsiaalhoolekandesüsteemi vahele. 

Kultuuriminister kohtus piirkonna kultuuriedendajate ja kollektiivide juhtidega LendTeatris. Jutuks tuli eestlaste „kultuurihullus“:), kultuuritöötajate palgad, huvitegevuse rahastamine. Arutlesime haldusreformi võimalikust mõjust kohapealsele kultuurile. Minister tundis huvi Lendteatri tulevikuplaanide kohta. Oli tihe päev täis huvitavaid kohtumisi.

Fotod: Ann Vaida

Leave a Reply

Address
304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124

Work Hours
Monday to Friday: 7AM - 7PM
Weekend: 10AM - 5PM